Gece Yanığına Ne Sürülür?
Gece Yanığına Ne Sürülür?

Gece Yanığına Ne Sürülür?

Posted on

Gece hastalığının diğer adı da Zona hastalığı olarak bilinir. Bu hastalık bir deri hastalığıdır. Bunun için kullanılabilecek birçok tedavi yöntemi vardır. Gece yanığı için uygulayabileceğiniz tedavileri size anlatacağız. Bu yöntemlerin hepsi bitkisel yöntemlerdir ve uzmanlar tarafından da gece yanığı hastalığına yakalanan hastalara tavsiye edilen yöntemlerdir.

Gece Yanığı Sarımsak Tedavisi

Sarımsak doğal antibiyotik görevi gören bir üründür. Antibakteriyel işlevi sayesinde cildi yatıştırır ve gece yanığı tedavisinde aktif olarak kullanılabilir:

  • İlk etapta taze 5 diş sarımsağın kabukları soyulur ve hazırlanır.
  • Sonra hazırlanan sarımsaklar bir kabın içine konarak tokmak yardımıyla ezme işlemi yapılır.
  • Hamur hali elde edilene kadar ezme işlemi yapılır.
  • Vücutta çıkmış olan gece yanığı bölgelerine sürülür ve 5 dakika beklenir.
  • Ilık su ile yıkama işlemi yapılır ve tedavi sona erer.
Gece Yanığına Ne Sürülür?
Gece Yanığına Ne Sürülür?

Elma Sirkesi Tedavisi

Elma sirkesi şifa kaynağı olan bir sirkedir. Gece yanığı hastalığında en etkili çözümler arasındadır. Döküntü, kaşıntı gibi cilt hastalıklarının ağrılarını ortadan kaldırır. Gece yanığı için bu ürünün kullanımı:

  • 1 bardağa elma sirkesi ve su ekleyin. Ancak su ve elma sirkesi oranı eşit olmalıdır.
  • Bir süre bekleyin ve ağrı olan bölgeye bez yardımıyla sürün.
  • Bu işlemi bir haftada 3 ya da 4 kez tekrarlayın.

Aleo Vera

Aleo Vera bitkisi içindeki bileşenler sayesinde cilde oldukça faydalı bir bitkidir. Bu yüzden gece yanığı tedavisinde de kullanılır. Bu hastalıkta ağrıyı ortadan kaldırır ve iltihap kurutucu etkiye sahiptir. Bunun dışında ciltte oluşan lekeleri de ortadan kaldırır.

Meyan

Bazı cilt hastalıklarında faydalı olan meyan kökü Asya ve Hindistan gibi ülkelerde yetişir. Gece yanığı hastalığında ise ciltte ortaya çıkan iltihabı ortadan kaldıran etkiye sahiptir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı özellikle cilt bakımı için kullanılan bitkilerin başındadır. Gece yanığı hastalığında ise rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılır.  Hindistan cevizi yağı sürülen bölgelerde yer alan kızarıklık ve kaşıntılar ortadan kalkar ve vücuttan tamamen temizlenir. Gece yanığı dışında birçok cilt hastalığında da bu yağı kullanabilirsiniz.

.

Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir